„Natomiast biznes i zarobki same przyjdą gdy mój umysł będzie mnie popychać do wyrównania w osiągach ze wspólnikiem.”

Takimi słowami zakończyłem ostatni mój raport finansowy. I wiecie co? Moje obecne wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy udało mi się powiększyć swoje przychody o ponad 10 000 zł! O ile maj i czerwiec stały jeszcze pod znakiem sporych wydatków i inwestycji, tak już lipiec i obecny miesiąc to okres niezłej nadwyżki finansowej, którą już w tym momencie planuję jak dalej reinwestować.

Poniżej tabelka jak to wygląda obecnie.

raport_finansowy

Jak więc widzisz w czerwcu byłem na sporym minusie. Podyktowane to jest tym, iż miałem wtedy spore wydatki związane z dodatkowymi inwestycjami. Jak również widzisz, przychody w czerwcu były koszmarnie niskie. Powodem było to , iż w czerwcu i maju straciłem dwóch kluczowych klientów. Jeden zbankrutował, a drugi musiał obciąć koszta ze względu problemy finansowe. Jak ktoś mi jeszcze powie, iż kraj się obecnie rozwija to niech się najpierw palnie w łeb, a dopiero później pogadamy. Stojąc przed decyzją zwolnienia pracownika lub zaciśnięcia pasa, podjęliśmy decyzję ze wspólnikiem, że wypłacamy sobie mniejszą kasę. Szczególnie, że długie miesiące spędziliśmy na szukaniu i budowaniu odpowiedniego zespołu. A gdy wreszcie znaleźliśmy odpowiednich ludzi to nie będziemy ich teraz zwalniać.

Mimo wszystko, dla chcącego nic trudnego. Jak widzisz, w lipcu i sierpniu jest już znaczące odbicie. I dla jasności, do końca miesiąca jeszcze trochę brakuje, więc kwoty pewnie będą się różnic 1 września. Jednak, z tego względu, iż końcówka tego i początek następnego miesiąca zapowiadają mi się niezwykle gorące to publikuję obecny raport nieco wcześniej. Później nie będzie czasu, a nie chcę sytuacji jak w maju, gdy miałem dwumiesięczne opóźnienie. Dodam również, iż bilans nie zawiera wydatków w spółce. Są to tylko moje osobiste koszta związane z codziennym życiem (jak np. czynsz, jedzenie, rozrywka) oraz inwestycje nie związane z moją główną spółką.

A jak doszło do tak nagłego wzrostu przychodów. Przyczyny są trzy:

  1. Moja druga firma.

Wspominałem Wam o tym ostatnio (link do poprzedniego raportu na dole). Wcześniej były problemy. Między innymi, wysypał mi się wspólnik. Chwilę jeszcze próbowałem znaleźć pomoc, jednak ostatecznie uznałem, iż czas to pieniądz i pora działać. Zabrałem się za to sam. Porządnie nad tym przysiadłem i pojawiły się konkretne pieniądze. Nie zdradzę jednak czym dokładnie zajmuje się to przedsiębiorstwo. Póki nie wyrobię marki i stałych klientów to nie ma sensu tego rozgłaszać. Konkurencji mi starczy.

  1. Zarabianie na blogu

Dla jasności, nie chodzi o tego bloga. Jedyne co zrobiłem na tej witrynie w kwestii zarabiania to podłączenie programu afiliacyjnego w spisie dotyczącym książek i przypięcie banera po prawej stronie z reklamami Google. Są to jednak tak śmieszne pieniądze, iż nie ma sensu o nich tu nawet wspominać 😉

Co do drugiego bloga to tam już działam mocniej. Program afiliacyjny działa całkiem sprawnie, a do tego zamieściłem jeszcze sprzedaż swojego ebooka. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i cyklicznie moje konto jest zasilane zyskiem za podręcznik.

  1. Kryptowaluty

Tak, dobrze przeczytaliście. Wszedłem w temat związany z kryptowalutami. Nie skupiam się jednak na kupowaniu Bitcoinów czy Ethereum. Inwestuję w coś co nazywane jest ICO. Co to dokładnie jest? W skrócie są to papiery wartościowe powiązane z blockchain. Brzmi skomplikowanie? Gdy znajomy mi o tym na początku powiedział, również tak uważałem. Obecnie jednak jest to bardzo intuicyjny proces. W jednym przypadku udało mi się uzyskać 900% zysku! Dla mnie bajka.

Co dalej?

  1. Przede wszystkim dalszy rozwój starej i nowej firmy. Odnośnie spółki to obecnie jesteśmy na ostrym etapie pozyskiwania klientów, którzy pozwolą zapomnieć o stracie jaką wygenerowała strata dwóch klientów. Co do nowej firmy to jeszcze jest wiele pracy. Muszę poprawić stronę i dodać nowe usługi do oferty. Również będę chciał kogoś niedługo zatrudnić do pomocy.
  2. W temacie ebooka, jego sprzedaż pozwoliła nabrać mi pewności w tego typu produktach. Myślę w tym momencie nad dodatkowym przygotowaniem kursu video oraz zlecenia przetłumaczenia mojej książki. Możliwe, że w przyszłości chciałbym pójść dalej w temat niszowych szkoleń online. W tym momencie jednak priorytetem jest punkt pierwszy.
  3. Odnośnie inwestycji w ICO to zdaję sobie doskonale sprawę, iż jest to mocno ryzykowny temat. Raz zyskałem 900%, a innym razem mogę wszystko stracić. Dlatego tu podchodzę ostrożnie i nie nastawiam się na stały przychód. Wrzucam w to tyle pieniędzy ile jestem w stanie stracić. Podsumowując, jeżeli uważam, że jestem w stanie zaakceptować stratę określonej sumy pieniędzy to jestem w stanie śmiało ją wyłożyć.

Generalnie, jestem zadowolony. Mimo ostrego jeszcze niedawno kryzysu, teraz przychodzi odbicie i z większym optymizmem patrzę w moją finansową przyszłość. Najważniejsze zadanie to spożytkowanie posiadanej obecnie nadwyżki. Obecne oszczędności w zupełności mi wystarczają i muszę odpowiednio zagospodarować pieniądze, by się dalej rozmnażały. Trzymanie na koncie pieniędzy mija się mocno z celem. Dajcie znać czy jesteście zainteresowani publikacją całego Excela, którego fragment opublikowałem na górze.

Kolejny kwartał:

Cele na nowy rok

Poprzednie raporty:

Jak zwiększyć swoje zarobki

Jak zarabiać więcej?

I na koniec, jak zwykle coś przyjemniejszego od cyferek 😉

Untitled-2

Close