Im dłużej mamy do czynienia z mediami społecznościowymi tym bardziej naturalne się stają w codziennej komunikacji międzyludzkiej. Niestety, ludzie publikują treści, często nie zastanawiając się nawet chwilę nad swoimi działaniami. Pięknym przykładem są wszelkiego rodzaju akcje związane z edytowaniem w konkretny sposób swoich zdjęć profilowych. Mamy zamach w Paryżu? Bach, flaga Francji na profilowym! Wszystko bez jakiejkolwiek refleksji i zastanowienia. Najważniejsze, że taka jest obecnie moda… Kolejną opcją jest publikowaniem treści z wykorzystaniem popularnych w aktualnym czasie hashtagów. Pięknym przykładem jest akcja #metoo. W teorii mamy tu do czynienia ze słuszną ideą. Płeć piękna poprzez publikowanie postów z hastagiem #metoo lub #jatez chce zwrócić uwagę na problem molestowana kobiet. Użytkowniczka Facebooka opisuje konkretną sytuację gdy czuła się molestowana lub napastowana, a następnie dodaje wspomniany znacznik oznaczający „ja również”.

 

I z ideą jak najbardziej jestem w stanie się zgodzić. Niestety, wykonanie nie jest już tak piękne. Przede wszystkim, wydaje mi się, iż nasze drogie damy w swoich opowieściach lubią popuścić wodze fantazji. Zauważyłem wręcz jedną zależność. Im mniej urodziwe panie tym mniej wiarygodne historie, które publikują. Czytając te historie mam wrażenie, iż nasze drogie damy chcą bardziej zwrócić na siebie uwagę niż faktycznie miały cokolwiek wspólnego z molestowaniem. Ponadto, Victor Max B na swoim youtubowym kanale zwrócił jeszcze uwagę na jedną ciekawą sytuację. Otóż jak słusznie stwierdził, kobiety często mylą molestowanie z podrywaniem. Materiał możecie obejrzeć w tym miejscu:

https://www.youtube.com/watch?v=bJUsboIv66k&t=580s

I ja z czystym sumieniem mogę autorowi przyklasnąć. Jeżeli faktycznie dziewczyna uznaje za molestowanie sytuację gdy mężczyzna kładzie rękę na jej ramieniu to spokojnie można uznać, iż ma jakieś problem. Obstawiałbym zakompleksienie i brak obycia w takich sytuacjach. Delikatna, fizyczna interakcja jest podstawowym elementem podejścia mężczyzny do kobiety. Lekkie dotknięcie nie jest równoznaczne z klepnięciem w tyłek. Jak inaczej facet ma udowodnić swoją pewność siebie oraz seksualność w stosunku do osoby, którą zna od zaledwie kilku minut? Ponadto, jeżeli kobieta wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie to temu facetowi da się przytulić czy nawet pocałować po krótkiej chwili.

A jeżeli dla Was drogie panie jest to szokujące i niezwykłe to może najzwyczajniej nie miałyście w życiu takiej sytuacji? Ale nie martwcie się. Jak mówi stare, polskie powiedzenie „każda potwora znajdzie swojego amatora”. Dlatego proponuję wyłączyć Netflixa czy zakmknąc laptop z Facebookiem. Wyjdź z domu i na 100% ktoś, kiedyś do Ciebie podejdzie.

Ojjj… czuję, że podpadłem dziś naszym pięknym i drogim paniom. Ktoś kto czyta mnie po raz pierwszy może pomyśleć, że nienawidzę kobiet. Nic bardziej mylnego. Biznes, sport i kobiety to moje główne pasje 😉

A dla facetów popularny modny tekst na podryw:

„Cześć. Jak z Tobą skończę to będziesz później o mnie pisała na fejsie z dopiskiem metoo”. Nie pytajcie czy działa. Nie sprawdzałem 😀

Jak zawsze, zachęcam do odwiedzenia portali społecznościowych:
fb_icon_325x325pinterest_1475538227_280instagram_askomputer
Close