Poniższy, krótki tekst napisałem ponad półtorej  roku temu . W wyniku pewnego wydarzenia, postanowiłem napisać o tym czemu warto poznawać jak największą liczbę ludzi. Mam nadzieję, że ta historia zmotywuje ludzi do otworzenia się na nowe relacje.

Październik 2014

Dziś moja firma wygrała nagrodę. Konkurs jak konkurs. Jest tego trochę. Wszyscy ciągle wybierają Firmę Roku, Najlepszy debiut w biznesie, najbardziej innowacyjna firma itd… Jest cała masa tego typu konkursów. Przedsiębiorstwo zostaje wyróżnione i później się chwali logiem konkursu na swojej stronie lub ofercie. Dzisiaj dołączyłem do tej ekipy.

Podnieta niesamowita. Teraz na szybko, pod wpływem chwili, tworzę o tym tekst, a za godzinę idę na Krav Mage. Pozwoli mi to rozładować emocje.

Gdy wracałem z gali, standardowo na Prymasa Tysiąclecia musiałem utknąć w lekkim korku. Naszła mnie wtedy pewna refleksja. Motywacją do zgłoszenia w konkursie była moja znajoma. Twierdziła, że mamy na tyle interesujący produkt, że powinniśmy wziąć udział. Na początku żartowałem sobie z tego pomysłu, jednak później dałem temu szansę i wysłałem zgłoszenie.

Gdybym dalej był w związku z Ewą to bym nie poznał tej dziewczyny. Ewa była totalnym domatorem i nie lubiła wychodzić i poznawać nowych ludzi. Nawet z naszą nieliczną wtedy grupką znajomych nie miała nigdy chęci zbyt często się spotykać.

Gdybym nie miał tej nowej znajomej to nie zgłosiłbym się do konkursu i nie otrzymałbym teraz nagrody. Wychodzi na to, że się rozwijam i idę do przodu, a to jest zdecydowanym plusem. I to już niecałe dwa miesiące po zerwanych zaręczynach. Ciekawe co będzie dalej ? J

Dużo w tym tekście „gdyby”, jednak lekcja na przyszłość jest jedna i raczej oczywista. Jeżeli kiedyś znów wejdę w dłuższy związek to muszę pamiętać, by się nie zamykać z kobietą w domu i być cały czas otwartym na nowe znajomości. Każdy, nawet najbardziej niepozorny kontakt może znacząco coś zmienić w naszym życiu.

Na koniec jeszcze scena z jednej z najlepszych komedii ostatnich lat, czyli „Jestem na Tak!”. Jim Carrey w formie

Pamiętajcie, bądźcie na TAK!

Jak zawsze, zachęcam do odwiedzenia portali społecznościowych:
fb_icon_325x325pinterest_1475538227_280instagram_askomputer
Close